07 - Z gałązką kwiatów

szablon na podstawie nowego kodu html zw. New_age

Wpisy

 • środa, 12 stycznia 2011
  • Wpis bez tytułu

   Szablon ma nowy arkusz CSS różniący się od tych stosowanych do tej pory. Oparty jest na nowym kodzie HTML zwanym na Bloxie "New_age".
   Jeśli podoba Ci się ten szablon, możesz go skopiować, klikając w znaczek CSS. Mnie pozostaw, proszę, ślad w komentarzu. Kiedy już to zrobisz, dodaj do swojego pola na kod html (w edycji bloga / USTAWIENIA / BOCZNA SZPALTA) taki krótki kod:

   <script type="text/javascript" 
   src="http://irytek05.blox.pl/resource/design.js"> 
   </script> 
   

   Spowoduje on wyświetlenie sympatycznego znaczka w wąskiej szpalcie Twojego bloga, tak samo jak w tym szablonie. To taka drobna zapłata za moją pracę. A jeśli kiedyś zmienisz wygląd swojego bloga, lub skopiujesz szablon innego autora, nie zapomnij tego kodu usunąć. Dziękuję i życzę miłego blogowania :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (12) Pokaż komentarze do wpisu „”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   środa, 12 stycznia 2011 23:08
 • wtorek, 11 stycznia 2011
  • Co zawiera szablon

   Szablonem początkowym, domyślnym jest bloxowy new_age z zakładkami po lewej stronie. Jest to szablon z nowym kodem html. 
   Maksymalna szerokość zdjęć zamieszczanych w notce - 520px.

   W tej chwili z nowym kodem współpracują jedynie skrypty Ostatnich Komentarzy autorstwa S.Z.Y.M.O.N.A, opisałam też strony statyczne.

   Ostatnie komentarze wg S.z.y.m.o.n.a. W arkuszu CSS jest już odpowiedni kod. Należy tylko z blogu autora (podrozdział Instalacja) skopiować plik skryptu i odwołanie do niego. Plik wrzucić do zasobów bloga, a odwołanie do skryptu wkleić w polu na kod HTML.

   Strony statyczne
   . W zakładkach tego szablonu można znaleźć przykład strony statycznej i małą instrukcję, jak ją uruchomić. (folder - "Przykładowa strona statyczna").

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   wtorek, 11 stycznia 2011 00:04
 • poniedziałek, 10 stycznia 2011
 • poniedziałek, 03 stycznia 2011
  • Nowy wpis

   Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘lorem ipsum’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).
   W przeciwieństwie do rozpowszechnionych opinii, Lorem Ipsum nie jest tylko przypadkowym tekstem. Ma ono korzenie w klasycznej łacińskiej literaturze z 45 roku przed Chrystusem, czyli ponad 2000 lat temu! Richard McClintock, wykładowca łaciny na uniwersytecie Hampden-Sydney w Virginii, przyjrzał się uważniej jednemu z najbardziej niejasnych słów w Lorem Ipsum – consectetur – i po wielu poszukiwaniach odnalazł niezaprzeczalne źródło: Lorem Ipsum pochodzi z fragmentów (1.10.32 i 1.10.33) „de Finibus Bonorum et Malorum”, czyli „O granicy dobra i zła”, napisanej właśnie w 45 p.n.e. przez Cycerona. Jest to bardzo popularna w czasach renesansu rozprawa na temat etyki. Pierwszy wiersz Lorem Ipsum, „Lorem ipsum dolor sit amet...” pochodzi właśnie z sekcji 1.10.32.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Nowy wpis”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 stycznia 2011 23:51